Strona główna

Nieruchomości Galeria Kontakt

 

 


Program "Twój dom"

 


Masz pomysł na dom, ale nie masz czasu na szukanie odpowiedniej działki, przeprawę przez procedury formalne, znalezienie uczciwych wykonawców, dobór najlepszych materiałów i bieżące nadzorowanie całej budowy?
Chcesz wprowadzić się już za rok, a przy tym nie wydać wszystkich oszczędności?
Zleć realizację profesjonalistom.
 

Specjalnie dla Państwa:

 
znajdziemy działkę odpowiadającą Państwa oczekiwaniom,
 
pomożemy zaprojektować dom Państwa marzeń lub wybrać gotowy projekt spośród najlepszych
    ofert na rynku,
 
załatwimy za Państwa wszelkie formalności, pozyskamy warunki zabudowy, decyzje lokalizacyjne,
    niezbędne uzgodnienia i pozwolenia,
 
zaprojektujemy nowoczesne, inteligentne rozwiązania i instalacje, które pozwolą zapewnić komfort
    użytkowania i oszczędność energii,
 
współpracujący z nami projektanci wnętrz zaaranżują Państwa dom praktycznie i elegancko,
 
wskażemy odpowiedzialne ekipy budowlane, które zbudują i wykończą Państwa dom szybko
    i solidnie,
 
dobierzemy wspólnie wszelkie niezbędne materiały i elementy wystroju wnętrz zgodne z projektem
    oraz Państwa wytycznymi,
 
poprowadzimy proces budowy od idei, poprzez konstrukcję budynku, wszelkie prace instalacyjne,
    wykończeniowe, aż do dekoracji wnętrz,
 
zapewnimy wszystkie niezbędne prace końcowe i odbiory do oddania budynku do użytkowania
    i wprowadzenia się, tak by dom służył Państwu bezpiecznie przez lata,
 
ponadto, zaprojektujemy przydomowy ogród, wybudujemy basen, altankę, oczko wodne, a także
    zadbamy o piękną zieleń.

Współpracując z najlepszymi specjalistami w branży, możemy zaproponować Państwu cały wachlarz profesjonalnych usług. Koordynacja projektu oraz najwyższa jakość wykonania to nie tylko oszczędność Państwa czasu, ale przede wszystkim pieniędzy.

Technologie budowy domów

VERTIS Investments Solutions oferuje Państwu realizacje obiektów w każdej dostępnej technologii na rynku. Uwzględniając oczekiwania i wymagania Inwestora, pomagamy dobrać rozwiązanie najlepiej sprawdzające się w danym zamierzeniu inwestycyjnym. Poniżej przedstawiamy krótką charakterystykę wybranych metod budownictwa.


Technologia murowana

Najbardziej tradycyjna i popularna technologia budowy domów w Polsce. Domy murowane to domy na pokolenia, są wytrzymałe, niepalne oraz odporne na działanie pleśni, owadów i gryzoni. Konstrukcje murowane umożliwiają uzyskanie znacznych rozpiętości stropów, co daje praktycznie nieograniczone możliwości architektoniczne oraz dowolność w aranżacji wnętrza. Ze względu na rodzaj materiału, z jakiego wykonane są mury, wyróżnić można ściany: ceramiczne, z gazobetonu (beton komórkowy), silikatowe i keramzytowe.


Technologia prefabrykowana

W celu usprawnienia procesu budowy, skrócenia czasu jego realizacji, a tym samym obniżenia kosztów wykonawstwa, w technologii prefabrykowanej wszystkie elementy domu zostają przygotowane w fabryce i jako gotowe prefabrykowane części przyjeżdżają na plac budowy. Montaż gotowych elementów zajmuje nie dłużej niż 14 dni i po tym okresie dom stoi gotowy do dalszych prac wykończeniowych. W zależności od wymagań, elementy ścian, stropów i dachów mogą być przygotowane w różnym stopniu zaawansowania. Przy prefabrykacja modułowej - fabrycznie przygotowane są już całe moduły przestrzenne domu, co pozwala skrócić czas realizacji nawet do 2-3 dni.


Technologia szalunku traconego

Domy wykonane w tej technologii powstają z trwałej, betonowej konstrukcji, odpowiednio wzmocnionej zbrojeniem. Jako element szalunku najczęściej wykorzystuje się bloczki styropianowe, zastawiane jak klocki Lego, dzięki czemu konstrukcja powstaje niezwykle szybko. Ściany budynku tworzą zatem elementy styropianowe, odpowiednio uzbrojone i wypełnione wewnątrz betonem. Po związaniu mieszanki powstaje rdzeń żelbetowy (element konstrukcyjny budynku) ocieplony z dwóch stron styropianem, a tym samym o wysokich parametrach izolacyjnych i bez występowania mostków termicznych. Grubość rdzenia wynosząca od kilku do kilkunastu cm pozwala wznosić budynki do 25 m wysokości. Prosta realizacja nie wymaga zatrudniania dużej liczby robotników i ponoszenia wysokich kosztów związanych z transportem materiałów czy wywozem gruzu.


Technologia szkieletowa

Domy w technologii szkieletowej powstają w oparciu o szkielet drewniany lub stalowy, będący wyjątkowo trwałą i szybką w montażu konstrukcją. Od momentu przygotowania fundamentów, uzyskanie stanu surowego zamkniętego jest możliwe już w 14 dni. Technologia szkieletowa pozwala szybko zrealizować marzenie o swoim domu, a jednocześnie jest bardziej dostępna poprzez niższe koszty realizacji. Do budowy drewnianych domów szkieletowych wykorzystuje się wyselekcjonowane gatunki drewna, czterostronnie strugane, przemysłowo suszone oraz odpowiednio zaimpregnowane chemicznie. W przypadku domów powstających na lekkiej konstrukcji stalowej – szkielet nośny stanowią wyjątkowo sztywne i wytrzymałe elementy wykonane z zimnogiętych, ocynkowanych kształtowników stalowych.


Domy z bali

O domach wykonanych z bali mówi się, że mają "klimat". Są one trwałe oraz niezwykle ciepłe i zdrowe ze względu na właściwości samoregulacyjne drewna, które pochłania lub oddaje część wilgoci zawartej w powietrzu, tworząc wewnątrz pomieszczeń specyficzny, sprzyjający człowiekowi mikroklimat. Domy z bali maję niezwykłą estetykę, są przyjazne środowisku oraz jednoczą ludzi z otaczającą przyrodą. Budowane z najlepszych gatunków drewna iglastego stanowią najbardziej ceniona i najszlachetniejszą technologię budowy wśród domów o konstrukcji drewnianej. Do budowy używa się bali okrągłych o grubości od 16 do 32 cm, naturalnie okorowanych lub wytaczanych. Nowością są konstrukcje imitujące bale pełne składające się z desek wypełnionych wełną mineralną, bądź pianką poliuretanową.

Już dziś skontaktuj się z nami: +48 517 773 733

W celu uzyskania bliższych informacji prosimy wejść na stronę VERTIS Construction